Akademia Rozwoju Przedsiębiorczości

Opublikowano:

Projekt  „Akademia Rozwoju Przedsiębiorczości” realizowany przez Izbę Gospodarczą Dorzecza Raby od 01.06.2013 do 31.12.2013 współfinansowany ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Cele projektu: integracja, podniesienie zdolności do zatrudnienia, poprawa aktywności zawodowej.

W projekcie przewidziano:

1) seminarium początkowe – odbyło się 12.07.2013r. z udziałem  beneficjentów (osób biorących udział w projekcie) oraz przedstawicieli gmin, przedsiębiorców, przedstawicieli lokalnych organizacji – przestawiona została informacja o projekcie. Zobacz galerię zdjęć

2) warsztaty, szkolenia – np. wikliniarstwo, zioła (tradycyjna wiedza zielarska, najnowsze osiągnięcia z dziedziny ogrodnictwa, ziołolecznictwo i naturalne metody leczenia, zastosowanie aromatycznych ziół i olejków eterycznych w kosmetyce, ziołowe odświeżacze powietrza, środki czystości i środki dla zwierząt – alternatywa dla detergentów, nowoczesne i tradycyjne sposoby dekorowania wnętrz, zioła w kuchni – wyśmienite dania z użyciem świeżych i suszonych ziół); sztuka dekoracji wnętrz, stołów, podstawy cateringu, pielęgnacja i aranżacja ogrodów, sztuka wizażu i autopromocji, rozwój osobisty, agroturystyka, szkolenia komputerowe – zajęcia od września do listopada, w godzinach popołudniowych. Harmonogram jest tworzony i uzgadniany z beneficjentami na bieżąco. Liczba miejsc ograniczona.

3) indywidualne doradztwo –   dyżury specjalistów: np. w zakresie  rozwoju indywidualnego, marketingu, promocji produktów rękodzielniczych, zasad finansowania, księgowości (tematy w zależności od zapotrzebowania beneficjentów – 10 godzin dla każdego)
Termin: październik – listopad.

4) wyjazdy studyjne  –  prezentacja dokonań firm społecznych  lub  spółdzielni socjalnych w kraju, spotkania w firmach, miejscach atrakcyjnych pod względem rozwoju turystyki  i promocji produktów lokalnych ( atrakcje Podlasia, okolice Nowego Tomyśla)
Termin: październik – grudzień.

5) konferencję  kończącą  z udziałem  beneficjentów (osób biorących udział w projekcie) oraz przedstawicieli gmin, przedsiębiorców, przedstawicieli lokalnych organizacji. Termin: grudzień .