Forum Jednolitego Rynku

Opublikowano:

Posłanka do Parlamentu  Europejskiego, Pani Róża Thun zaprasza:

 

Szanowni Państwo,

Serdecznie zapraszam do udziału w Forum Jednolitego Rynku, które odbędzie się 18 października w Krakowie w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha.

W tym roku gościem specjalnym Forum będzie Komisarz ds. Usług i Rynku Wewnętrznego Michel Barnier. Wydarzenie otworzy także wicepremier i minister gospodarki Janusz Piechociński.

Ideą Forum jest stworzenie dialogu między konsumentami, przedsiębiorcami oraz urzędnikami na temat szans i barier związanych z funkcjonowaniem Jednolitego Rynku w Unii Europejskiej.

Forum po raz pierwszy odbyło się z mojej inicjatywy w Krakowie w 2011 r. w ramach polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej i okazało się wielkim sukcesem. Po dwóch latach powraca do Krakowa. W tym roku organizatorami Forum jest Ministerstwo Gospodarki oraz Komisja Europejska, a partnerami IAB Polska oraz e-Commerce.pl.

Tegoroczne Forum będzie skupiać się na dwóch głównych tematach, którymi będą e-handel i kreatywność kobiet w świecie cyfrowym. W panelach dyskusyjnych zasiądą przedstawiciele firm, urzędów, związków konsumenckich, organizacji pozarządowych i naukowcy. Uczestnikami paneli będąm.inRafał Brzoska (Prezes Zarządu  InPost),  Grzegorz Wójcik (Doradca Grupy Allegro),Włodzimierz Schmidt (Prezes Związku Pracodawców Branży Internetowej – IAB),  Krzysztof Krzysztofiak (Wice Prezes Krakowskiego Parku Technologicznego), dr Ewa Rumińska-Zimny (Prezes Międzynarodowego Forum Kobiet przy SGH), Anna Kaczmarska (Prezes Zarządu IDMnet) i inni.

Uczestnictwo w Forum jest bezpłatne, jednak ze względu na ograniczoną ilość miejsc należy dokonać rejestracji poprzez formularz dostępny na stronie www.simfo2013.mg.gov.pl (rejestracja aktywna do 15 października).

Serdecznie Państwa zapraszam! Razem poszukajmy rozwiązań dla rozwoju jednolitego rynku w Unii Europejskiej, dla korzyści polskich przedsiębiorstw!

Róża Thun

Posłanka do Parlamentu Europejskiego