XV FORUM PRZEDSIĘBIORCÓW

Opublikowano:

Jak wspierać krakowskie i małopolskie firmy liżące rany po pandemii, a jak te, które chcą inwestować i się rozwijać? Jaka zapewnić lepszą przyszłość rzemiosłu i drobnej przedsiębiorczości? Gdzie i jak szukać pracowników? Jak się automatyzować za pieniądze z Unii? Jaką rolę odgrywają w rozwoju Krakowa i Małopolski nowoczesne firmy technologiczne i centra usług dla biznesu? Czy to dobry moment na gruntowne zmiany podatkowe, a jeśli tak, to jakie? Jak naukowcy mogą wesprzeć przedsiębiorców? Jak tworzyć dobre prawo dla firm? Co oferują instytucje i organizacje wspierające biznes? Na te i inne pytania odpowiemy już w środę 23 czerwca. O 10.00 rano startuje najważniejsze wydarzenie gospodarcze w naszym regionie: XV Forum Przedsiębiorców Małopolski organizowane przez Dziennik Polski i Gazetę Krakowską w ścisłej współpracy z czołowymi organizacjami biznesu i instytucjami wspierającymi biznes. Małopolskie Porozumienie Organizacji Gospodarczych  reprezentować będą: prezes Janusz Strzeboński i wiceprezes Janusz Kowalski – zarówno w rundzie pytań na żywo jak i w Loży Komentatorów.

A do dyspozycji przedsiębiorców stawią się m.in. wicepremier Jarosław Gowin i wiceminister rozwoju Anna Kornecka oraz szefowie czołowych instytucji otoczenia biznesu. Każdy, kto myśli o rozwoju swojej firmy lub działa na rzecz gospodarczego wzrostu, powinien z nami być!

– Dlaczego Dziennik Polski i Gazeta Krakowska wspólnie z organizacjami gospodarczymi organizują Forum? Bo wierzymy w zasadę „NIC O NAS BEZ NAS”. I jednocześnie doskonale wiemy, że pieniądze – te krajowe, i te rekordowo wielkie z Unii Europejskiej, o których w ostatnich tygodniach jest tak głośno – NIE WYSTARCZĄ, by polskie firmy, a wraz z nimi cała gospodarka, rozwijały się na miarę naszych możliwości i oczekiwań, a co dopiero marzeń. Potrzebne jest uczciwe traktowanie przez państwo i samorządy przedsiębiorców, którym Polska zawdzięcza sukces ostatniego 30-lecia. Wiemy przy tym, że nikt nam tego uczciwego traktowania nie da na tacy. Musimy je sobie wspólnie wywalczyć – wyjaśnia Zbigniew Bartuś, prowadzący Forum, honorowy członek BCC.

Obok liderów  czołowych organizacji gospodarczych w pracach nad korzystnymi rozwiązaniami dla rozwoju firm podczas XV Forum wezmą udział m.in. Tomasz Urynowicz, wicemarszałek Małopolski, Jerzy Lis, rektor AGH, Stanisław Mazur, rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, Izabela Paluch, prezes Intech Politechniki Krakowskiej, Mateusz Walewski, Główny Ekonomista Banku Gospodarstwa Krajowego, Renata Deptała, dyrektor Regionu Małopolskiego BGK, Paweł Pichniarczyk, dyrektor Łukasiewicza ICiMB, Anna Śpiewak, prezes Austrothermu, Stefan Życzkowski, prezes ASTOR, Wojciech Przybylski, prezes Krakowskiego Parku Technologicznego, Marcin Sala-Szczypiński, dziekan Okręgowej Izby Radców Prawnych w Krakowie, Justyna Zając-Wysocka, wiceprzewodnicząca Małopolskiego Oddziału Krajowej Izby Doradców Podatkowych.

Transmisja online na żywo 23 czerwca od 10.00  w serwisach: dziennikpolski24.pl i gazetakrakowska.pl od 10.00. Szczegóły: forumprzedsiebiorcow.pl.